10 nyugtalanító kérdés – Agenda 2030 Humánökológiai Műhely

Az Agenda 2030 Humánökológiai Műhely az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága kezdeményezésére indult. Célja, hogy hozzájáruljon az ENSZ 2030-ig szóló célkitűzéseinek, a Fenntartható Fejlődési Célok megvalósításához. 2018 őszén a fenntarthatósággal kapcsolatban 10 nyugtalanító kérdést járunk körbe. Az egyórás előadásokat a résztvevők és az előadók diskurzusa követi a témával kapcsolatban. Helyszín és időpontok: Deák Téri Evangélikus Gimnázium (1052 Budapest, Sütő u. 1.),

Tovább

Pro Lecsó és Bioszentandrás: két út a szegénység enyhítésére Észak-Magyarországon

“A helyi gazdaságfejlesztés hazai jó példái” címmel tartott műhelymunkát Miskolcon az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Kar Humánökológia Mesterképzés és az Agenda 2030 Humánökológiai Kutatóműhely a globális együttélésről. A rendezvényen bemutatták az Ároktőn, Edelényben és Hernádszentandráson végzett kutatás eredményeit.

Tovább

A helyi gazdaságfejlesztés hazai jó példái – Műhelymunka

2018. május 25., Hotel Pannonia Rendezvényterme (3525 Miskolc, Kossuth Lajos u. 2.) Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Kar Humánökológia Mesterképzés és az Agenda 2030 Humánökológiai Kutatóműhely a globális együttélésről hallgatóival a Pro Cserehát Egyesület által indított Pro Lecsó programot érintő kutatást folytattunk 2018 tavaszán.  

Tovább

Agenda 2030 Humánökológiai Kutatóműhely a globális együttélésről

Az UNESCO, az ENSZ oktatásért, kultúráért, kutatásért és szabad véleménynyilvánításért felelős szervezetének Magyar Nemzeti Bizottsága kezdeményezte Humánökológia Szakkollégium indítását azzal a céllal, hogy így járuljon hozzá az ENSZ 2030-ig szóló célkitűzéseinek, a Fenntartható Fejlődés Céloknak megvalósításához. A kezdeményezés 2017. őszétől Agenda 2030 Humánökológiai Kutatóműhely a globális együttélésről névvel folytatódik. A SZÖVET szervezőként közreműködik a Műhely munkájában.

Tovább